“Unutma, bir şeyin yapılamaz olduğunu düşünerek uyursan, başkasının o şeyi yaparken çıkardığı gürültüyle uyanırsın.” Konfüçyüs.

Yandex Navigasyon ve CarrefourSA’dan Reklam Modeli İş Birliği!

Navigasyon reklamlarıyla dijital iletişime farklı bir soluk getiren Yandex Navigasyon,yeni bir iletişim modelinde birlikte çalıştığı CarrefourSA ve GroupM ile yoğun ilgi gören bir proje gerçekleştirdi. Yandex Navigasyon’un yeni reklam modeli Ads on Route’u Türkiye’de ilk kullanan marka olan CarrefourSA, bu model ile hedefine ulaştı.

Türkiye’nin navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, perakende sektörünün öncü markası CarrefourSA ve GroupM, hayata geçirilen bir iletişim modeli ile dijital reklamcılık alanında başarı hikâyesine imza attı.

Yandex Navigasyon yeni bir iletişim modelinde CarrefourSA ve GroupM ile birlikte bir proje gerçekleştirdi. Yandex Navigasyon’un yeni reklam modeli olan “Ads on Route”u ilk kullanan marka olan CarrefourSA oldu.

Yandex Navigasyon’un yeni çıkardığı “Ads on Route” adlı reklam modeli aracılığıyla lokasyon bazlı özelliklerden faydalanan CarrefourSA, kullanıcılara farklı bir kanaldan ulaşma fırsatı buldu.“Ads on Route” modelinde, kullanıcılar herhangi bir noktaya rota oluşturduğunda; yol üstünde 5 dakika uzaklıkta CarrefourSA mağazası bulunuyorsa, kullanıcı rotasını başlatmadan önce “CarrefourSA’ya uğra” seçeneğini işaretleyerek yeni rotasını oluşturabildi. Bu seçeneği işaretleyen kullanıcıların rotası CarrefourSA mağazasına uğrayacak şekilde düzenlendi. Arabalarıyla işten dönen ya da hafta sonu dışarı çıkan kullanıcılara alışveriş ihtiyacını hatırlatan bu yeni reklam modeli ile Yandex Navigasyon, CarrefourSA ve GroupM Türkiye’de bir ilke imza attı.

Projenin ilk döneminin yapıldığı 24 Mayıs – 10 Haziran tarihleri arasındaki 18 günde, etkili sonuçlar alındı. Ads on Route reklam modelini kullanan CarrefourSA, farkındalığını artırarak marketlerine oluşturulan rota sayısında artış elde etti. Yandex Navigasyon üzerinde CarrefourSA logosu 5.547.488 defa görüntülendi. Kullanıcılar “CarrefourSA’ya uğra” butonunu 104.665 kez seçerken, 12.708 kere de rota oluşturdu.