“Unutma, bir şeyin yapılamaz olduğunu düşünerek uyursan, başkasının o şeyi yaparken çıkardığı gürültüyle uyanırsın.” Konfüçyüs.

Brand Finance Türkiye’nin En Değerli 100 Markasını Açıkladı.

Her yıl dünyanın en değerli markalarını açıklarken aynı zamanda ülke bazlı markaları da değerlendiren Brand Finance, 12.kez Türkiye’nin en değerli 100 markasını açıkladı. Açıklanan verilere göre; Türkiye’nin en değerli 100 markasının toplam değeri 19,8 milyar dolar

Geçtiğimiz yıl 2 milyar 42 milyon dolarlık marka değeriyle Türk Hava Yolları Türkiye’nin en değerli markası olmuştu. Bı yıl da Türk Hava Yolları ilk sırayı 1 milyar 735 milyon dolarlık değeriyle korudu. Değer kaybetmiş gibi gözüken markanın değerinin düşmesini geçen yıldan bu yıla artan dövizin etkisi olarak yorumlayabiliriz. 

İlk sıradaki THY’yi ikinci ve üçüncü sırada bankalar takip ediyor. 1 milyar 637 milyon dolarlık marka değeriyle Ziraat Bankası ikinci sırayı alırken, listede üçüncü sırayı 1 milyar 344 milyon dolarlık marka değeriyle Garanti Bankası alıyor. Türk Telekom1 milyar 185 milyon dolarlık değeri ile dördüncü, Turkcell 1 milyar 182 milyon dolarla beşinci sıraya yerleşti.